НОВИНИ


ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПРАКТИКУМ З ЕЛЕМЕНТАМИ ФЛЕШТРЕНІНГУ ДЛЯ

ПЕДАГОГІВ

«КРЕАТИВ
НІСТЬ ТА
ХАРИЗМАТИЧНІСТЬ ПЕДАГОГА ЯК ЗАПОРУКА ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ»

Неможливо жити краще, ніж проводячи життя в прагненні стати досконалішим. Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе. (Сократ)

Саме під таким гаслом в рамках місячника методичної роботи практичний психолог Г. Бойко провела психологічний практикум з елементами флештренінгу для педагогів «Креативність та харизматичність педагога як запорука досягнення успіху»

Під час заняття було проведено ряд практичних вправ задля розкриття учасниками свого творчого потенціалу, креативності у собі, розвиток навичок та вмінь керувати креативним процессом, активізувати процеси особистісного творчого процесу. Теоретичні знання, які отримали педагоги під час тренінгу, були поєднанні з практичними вправами. Життя доводить, що в складних умовах, що постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, гнучка, креативна, здатна до генерування і використання нових ідей, задумів, нових підходів, нових рішень. Щоб успішно розвивати креативність здобувачів освіти, сучасний педагог сам повинен бути креативною та харизматичною особистістю, прагнути до подолання в собі сили шаблону та формальності у викладанні навчального матеріалу. Творча та позитивна атмосфера панувала протягом усього заходу та сприяла розв’язанню поставлених завдань та очікувань.


   


·                   


ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ

ДАРУЙМО ДОБРО

·                   3Толерантність - це гармонія в багатоманітності.
«Любов виникає з любові, коли хочу,
щоб мене любили, я сам першим люблю»
Григорій Сковорода

     

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в здобувачів освіти ліцею загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу з 16 по 20 листопада 2020 року у Володарському професійному аграрному ліцеї стартував Тиждень толерантності під гаслом «Від щирого серця даруймо доброту». Працівники психологічної служби Бойко Г.М. та Савенок І.В. відкрили тиждень оформленням тематичної стіни «До серця йде лиш те, що йде від серця», яка нагадувала здобувачам освіти та педагогічним працівникам про значимість Міжнародного дня толерантності. Здобувачі освіти взяли участь у проведенні фотофлешмобу «Толерантний я, толерантна сімя, толерантна держава моя». Доброта одна з найголовніших людських чеснот. Будьте ласкаві до інших, боріться з байдужістю душі, отримуйте задоволення від добрих справ, які йдуть від вашого серця та сприймаються серцями інших. Адже, доброта, як і посмішка, завжди повертається. Поспішайте творити добро!


Інформаційний дайджест з елементами тренінгу
«Толерантність шлях до миру та взаєморозуміння»

     
                
                                                                   Тепер, коли ми навчилися літати
по повітрю, як птахи,
плавати під водою, як риби,
нам не вистачає тільки одного:
навчитися жити на землі, як люди.
Б. Шоу 

       Для того, щоб сформувати у здобувачів освіти чітке уявлення про толерантність; стимулювати їх уяву у пошуках власного розуміння толерантності; розвивати навички спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості практичний психолог ліцею Г. Бойко. провела інформаційний дайджест з елементами тренінгу «Толерантність шлях до миру та взаєморозуміння».
Під час заняття здобувачі освіти виявили основні риси толерантності за соціальними сферами життя, склали «квітку толерантної та інтолерантної особистості» працюючи з поняттям "толерантність", відкрили його нові грані й аспекти. Кожен із присутніх із задоволенням аналізував запропоновані їм ситуації. Кожна група зобразила висловила своє бачення того, що потрібно зробити для того, щоб ліцей став територією толерантності. Цікавим було проведення вправи релаксатор «Хороші слова один для одного». Задля того, щоб здобувачі освіти зрозуміли, що всі ми різні, але всі рівні в своїх правах було проведено вправу «Дискримінація».Наостанок кожен учасник отримав буклети «Толерантність у сучасному житті» та переглянули відео «Толерантність починається з мене»Проведений захід дав можливість здобувачам освіти ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.

 

Психологічний практикум

«Толерантність або щастя коли тебе розуміють»

                         
             


                                                                    
«Усі люди мають недоліки – хто більші,

хто менші. Ось чому і дружба, і допомога,

спілкування були б неможливими,

якби не існувало між

нами взаємної терпимості»

Г.Гвіччардіні

Сьогодення потребує не лише добрих справ, а й милосердя, чуйності, толерантності, співчуття. Саме з цією метою задля створення ситуаційного успіху та потреби злагоди і поваги до інших людей, інших думок, дотримання своїх переконань і визначення такого ж права за іншими, практичним психологом Бойко Г.М. для здобувачів освіти ліцею було проведено психологічний практикум «Толерантність або щастя коли тебе розуміють». Своєрідним закликом толерантного ставлення до тих, хто зустрічається на нашому життєвому шляху під час заняття стала притча «Толерантність це терпіння». Виконуючи вправу «Конверт одкровень» кожен із присутніх активно висловлював свою думку, розглядали різні ситуації з життя. Завершальним етапом стало підбиття підсумків про те, з кого починається толерантність? По закінченні заняття здобувачі освіти мали змогу переглянути відео «Толерантність починається з мене» та отримали буклети «Толерантність врятує світ».

«Творіть добро!» - ось гасло толерантності, ось гідний учинок кожної людини, кожного громадянина.
                                                                                                                       
            

  «СУЇЦИД В ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ. ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ"

    

 «Життя-це те, що люди більше

                    всього бажають зберегти і менше

                            всього оберігають»

                                                (Жан  де Лабрюйер)

    

 Гострою проблемою сьогодення, про яку ніхто не замислюється окрім спеціалістів – став суїцид та багаточисленні спроби лишити себе життя. За світовою статистикою, кількість спроб суїциду і летальних випадків з кожним роком збільшується. Одна з головних проблем- це те, що на самогубство зважується молодь. Сучасний ритм життя, роботи і маса інших суб’єктивних факторів призводять до того, що в певний момент людина, зважується на злочин проти свого життя. Саме тому, з метою підвищення професійної компетентності педагогів з профілактики суїциду серед дітей та підлітків, практичним психологом Ганною Бойко було проведено семінар для педагогів «Суїцид в підлітковому середовищі. Заходи профілактики та попередження».Педагоги отримали інформацію про особливості профілактичної роботи по попередженню суїциду, визначили особливості суїцидальної поведінки підлітків та отримали поради що зможе зробити педагог у ситуації суїцидальної поведінки підлітка.

     

Психологічний практикум з елементами флештренінгу для педагогів «Креативність та харизматичність педагога як запорука досягнення успіху»

 

Неможливо жити краще, ніж проводячи життя в прагненні стати досконалішим. Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе. (Сократ)    

      Саме під таким гаслом в  рамках місячника методичної роботи практичний психолог Г. Бойко провела психологічний практикум з елементами флештренінгу для педагогів «Креативність та харизматичність педагога як запорука досягнення успіху».

     Під час заняття було проведено ряд практичних вправ задля розкриття учасниками  свого творчого потенціалу, креативності у собі, розвиток навичок та вмінь керувати креативним процессом, активізувати процеси особистісного творчого процесу. Теоретичні  знання, які  отримали  педагоги  під  час  тренінгу,  були  поєднанні  з  практичними  вправами.

  Життя  доводить, що  в  складних    умовах,  що   постійно  змінюються, найкраще  орієнтується, приймає  рішення, працює    людина   творча,   гнучка, креативна,  здатна  до  генерування  і  використання  нових  ідей,  задумів, нових  підходів, нових  рішень.  Щоб успішно розвивати креативність здобувачів освіти, сучасний педагог сам повинен бути креативною та харизматичною особистістю, прагнути до подолання в собі сили шаблону та формальності у викладанні навчального матеріалу.

   Творча та позитивна атмосфера панувала протягом усього заходу та сприяла розв’язанню поставлених завдань та очікувань.Інформаційний дайджест

«ХарасментГазлайтинг

Кібербулінг.

Як розпізнати 

та протидіяти


                       Байдужістьце 
найвища жорстокість"
М.Уілсон

Останнім часом усе більше молодь здійснює різні форми насилля по відношенню один до одногоСтатистика булінгу та кібербулінгу надто вражаєЛюдська жорстокістьЇЇ ніколи напевно і нічим не можна виправдатиВонаяк не прикросьогодні трапляється доволі частоПро це говорять незаперечні факти:щороку підлітки та неповнолітні здійснюють до 200 тисяч злочинівполовина яких – надзвичайно жорстокіЦе - страшна і жахлива реальністьСаме томуз метою посилення інформаційно-просвітницької роботияка направлена в першу чергу на збільшення знань про всі форми насильствапрактичним психологом ліцею ГБойко був проведений інформаційний дайджест «ХарасментГазлайтингКібербулінгЯк розпізнати та протидіяти?». Під час даного заходу учасники мали змогу дізнатися про нову форму психологічної маніпуляції «Газлайтинг» (англ. gaslighting) та «Харасмент» (harassment), який охоплює різноманітні форми психологічного (а іноді і фізичногоутисківЗдобувачі освіти мали можливість переглянути відеоролики «СТОП насильствута «Викресли булінг». Кожен із присутніх охоче висловлював свої думки з приводу побаченого та обговорили способи протидії булінгуПо завершенню здобувачі освіти отримали рекомендації психолога та буклети «Насиий психолог закликала всіх здобувачів освітине бути байдужими до проявів насильства у ліцеї та за його межамиЛише толерантне спілкування та повага один до одного всіх учасників освітнього процесу зможуть протидіяти такому негативному явищуяк булінгДитина і насильствоЛюбов і жорстокістьНадія і відчайМи всі інтуїтивно тягнемося до світла в цьому світі

льству – ні!».

Практичн"Віддай людині крихітку себеЗа це душа поповнюється світлом."

ЛКостенко

стенко

 

 

 

НАШ ЛІЦЕЙ ЗА ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЛЯ!

 В рамках проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» здобувачі освіти ліцею  висловили своє бачення щодо запобігання  та протидію булінгу в групових стіннівках «Наш ліцей за життя без насилля!». Учасники освітнього процесу мали на меті  показати основне-все, що принижує  людську гідність людини – зло!

  Практичним психологом Г. Бойко та соціальним педагогом І. Савенок були розроблені та розповсюдженні просвітницько-інформаційні буклети, пам’ятки та рекомендації серед здобувачів освіти, класних керівників та майстрів в/н. В них вони отримали інформацію про те, що потрібно з розумінням  ставитися до того, що всі  люди різні,  потрібно пропонувати  допомогу ближньому, вчитися бачити в кожному моменті життя позитивні моменти.


«ВІД МИРУ ВДОМА ДО МИРУ 

                В УСЬОМУ СВІТІ!» 

                «Мій улюблений світ 
                                                      Без насильства, 

                                                   Без жорстокості, болі  і  зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова»...

Ірина Супрун

Не дивлячись на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства по відношенню до жінок є доволі невтішною. У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Насильству дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших… Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла.

Саме з цією метою 25 листопада 2020  року у Володарському професійному аграрному ліцеї  стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

День  розпочався зі створення  та оформлення  соціально – психологічною службою ліцею Бойко Г.М та Савенок  І.В. тематичної стіни «НІ ГЕНДЕРНОМУ НАСИЛЬСТВУ!». Здобувачі освіти ліцею також мали можливість долучитися  до її оформлення  синьо – помаранчевою стрічкою, адже саме вона є символом гендерного насильства, та водночас  нагадуванням про те, що необхідно боротися з ним.

   З метою привернення уваги здобувачів освіти 11 групи до проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей, практичний психолог ліцею провела годину психологічної просвіти «НІ НАСИЛЛЮ НАД ЖІНКАМИ – МИ ЗА ГЕНДЕРНУ РІВНІСТЬ». За допомогою медіазасобів здобувачі освіти мали змогу побачити альтернативні шляхи виходу з кризових ситуацій та усвідомити, що кожен із нас сам відповідальний за своє життя. Під час  проведення заходу кожен  мав можливість долучитися до створення  на плакаті великої білої стрічки, яка є символом боротьби проти проблеми насильства щодо жінок. Здобувачі освіти   висловили власне ставлення до проблеми насилля в сучасному світі. На завершення  переглянули  відео «СТОП насильству!» та отримали рекомендації і буклети «Насильству – ні!».

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в здобувачів освіти людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

    Цінуйте людей, з якими ви можете поводитись так само вільно, як на одинці з собою.
Тепер, коли ми навчилися літати
по повітрю, як птахи,
плавати під водою, як риби,
нам не вистачає тільки одного:
навчитися жити на землі, як люди.
Б. Шоу

 

     Для того, щоб  сформувати у здобувачів освіти чітке уявлення про толерантність; стимулювати їх уяву у пошуках власного розуміння толерантності;  розвивати навички спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості практичний психолог ліцею Г. Бойко. провела  інформаційний дайджест з елементами тренінгу «Толерантність – шлях до миру та взаєморозуміння».

   Під час заняття  здобувачі освіти виявили основні риси толерантності за соціальними сферами життя, склали «квітку толерантної та інтолерантної особистості» працюючи з поняттям "толерантність", відкрили  його нові грані й аспекти. Кожен із присутніх із задоволенням аналізував запропоновані їм ситуації. Кожна група зобразила висловила своє бачення того, що потрібно зробити для того, щоб ліцей став територією толерантності.  Цікавим було проведення вправи – релаксатор «Хороші слова один для одного». Задля того, щоб здобувачі освіти зрозуміли, що всі ми різні, але всі рівні в своїх правах було проведено вправу «Дискримінація».

      Наостанок кожен учасник отримав буклети «Толерантність у сучасному житті» та переглянули відео «Толерантність починається з мене».

     Проведений захід  дав  можливість здобувачам освіти  ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПРАКТИКУМ

«Толерантність 

або щастя

коли тебе розуміють» 

 

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші.

Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між

нами взаємної  терпимості»  

 

 Г.Гвіччардіні

       Сьогодення потребує не лише добрих справ, а й милосердя, чуйності, толерантності, співчуття. Саме з цією метою задля  створення ситуаційного успіху та потреби злагоди і поваги до інших людей, інших думок, дотримання своїх переконань і визначення такого ж права за іншими, практичним психологом  Бойко Г.М. для здобувачів освіти ліцею було проведено психологічний практикум «Толерантність або щастя коли тебе розуміють». Своєрідним закликом толерантного ставлення до тих, хто зустрічається на нашому життєвому шляху під час заняття стала притча «Толерантність – це терпіння». Виконуючи вправу «Конверт одкровень» кожен із присутніх активно висловлював свою думку, розглядали різні ситуації з життя. Завершальним етапом  стало підбиття підсумків про те, з кого починається толерантність? По закінченні заняття здобувачі освіти мали змогу переглянути відео «Толерантність починається з мене» та отримали буклети «Толерантність врятує світ».
      «Творіть добро!» - ось гасло толерантності, ось гідний учинок кожної людини, кожного громадянина. Толерантність - це гармонія в багатоманітності.
«Любов виникає з любові, коли хочу,
 щоб мене любили, я сам першим люблю»
Григорій Сковорода

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в здобувачів освіти ліцею загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу з 16 по 20 листопада 2020 року у Володарському професійному аграрному ліцеї стартував  Тиждень толерантності під гаслом «Від щирого серця даруймо доброту». Працівники психологічної служби Бойко Г.М. та Савенок І.В. відкрили тиждень оформленням тематичної стіни  «До серця йде лиш те, що йде від серця», яка нагадувала здобувачам освіти та педагогічним працівникам про значимість Міжнародного дня толерантності. Здобувачі освіти взяли участь у проведенні фотофлешмобу «Толерантний я, толерантна сім’я, толерантна держава моя».
    Доброта – одна з найголовніших людських чеснот. Будьте ласкаві до інших, боріться з байдужістю душі, отримуйте задоволення від добрих справ, які йдуть від вашого серця та сприймаються серцями інших. Адже, доброта, як і посмішка, завжди повертається. Поспішайте творити добро!
 
18 ЖОВТНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ !

18 жовтня  Україна відзначала  Європейський день боротьби із торгівлею людьми. Торгівля людьми – це злочинний бізнес, сучасна форма рабства, що грубо порушує права людини. Це злочин, який має багато назв –  «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми», «трафікінг». Слово трафікінг означає торгівля людьми. Наприкінці ХХ століття з його проявами зіткнулась Україна.

    Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований     18   жовтня 2007 року Європейським Парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.


https://docs.google.com/presentation/d/1lSr_XL_YaNhbHBfAqDhgbjcKq0PuY2bSa7Tfs0APknY/edit#slide=id.p1


 Комментариев нет:

Отправить комментарий