Здобувачам освіти на замітку

Порада перша і найтяжча
Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу.
Пам'ятайте, що успіх - це насамперед праця.
Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху  досить бути вродливим чи багатим.
 Порада друга - про любов
Обов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують.
Хочеш, щоб тебе любили люди - полюби їх сам.
Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди?
То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе?
Порада третя - особлива
Потрібно на деякий час забути, що ти особливий,
не такий  як всі.
Запам'ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.
Порада четверта - про найдорожче
Полюби себе насамперед сам.
Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало.
Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем та іншими ядами.
 Порада п'ята - пріоритетна
Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках.
Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо  вдосконалюйся саме в них. Хоча спробувати себе в нових справах ніколи не завадить.   
Хтозна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить собі і жде, коли ж ти його віднайдеш.
Порада шоста - навчайся!
Навчайся все своє життя.
Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш.
Добре, що ти знаєш, скільки часу тривала столітня війна (100?!), чудово, якщо ти можеш відрізнити комп'ютерний вірус від вірусу грипу, вітаю, якщо зумієш своїми руками забити звичайний цвях в цегляну стіну.
Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!)
Отже, ти хочеш досягти успіху?
То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш свій дорогоцінний час на читання цих порад?
Давай, не сиди, пора уже щось  зробити своїми руками.


ПАМ’ЯТКА
для дітей, що потрапили у складну життєву ситуацію, або для тих, кому  погано...
1.      У разі сильних емоційних переживань давай волю сльозам. У цьому немає нічого страшного.  Це допоможе тобі зняти напруження.
2.       Дієвий спосіб боротися з тугою - ставити перед собою досяжні цілі і зрозуміти, що життя не обходиться без розчарувань.
3.       Якщо ти втратив спокій через почуття глибокої провини, буде краще спробувати якнайшвидше виправити становище, аніж дати проблемі розростися. Ти вчиниш правильно, якщо розкажеш про все батькам або іншим людям, яким ти довіряєш.
4.      У будь-якому разі, якщо ти занепокоєний і збентежений, краще не страждати на самоті. Поділись зі своїми переживаннями із близькими. Щира розмова може знизити емоційне напруження і допоможе подивитись на проблему з іншої точки зору.
5.       Поширеною помилкою є очікування, що інші здогадаються про твої страждання, почнуть тебе розпитувати і пропонувати допомогу. Але жодна людина не може бачити, що на серці в іншої, зокрема і в тебе, тому сам шукай потрібного контакту. Тримати все у собі - те ж саме, що самому тягнути важкий тягар.
6.      У виникненні або посиленні пригніченого стану нерідко винна занижена самооцінка. Якщо ти постійно чуєш принизливі вислови про себе й образи, можна почати сприймати себе нікчемною людиною, яка не варта поваги інших. Але поміркуй, хіба хтось має право тебе оцінювати? Хоч би що думали про тебе інші, ти є унікальною особистістю. І якщо комусь щось у тобі не подобається, то це їхні проблеми, а не твої. Шукай спілкування з тими, хто ставиться до тебе по- доброму і з розумінням.
7.       Почуття відчаю саме собою не пройде. Якщо відчуєш напад глибокого смутку і нудьги, спробуй переключитися на щось інше, зайнятись якоюсь справою. Не можна сидіти, склавши руки. Якщо ти займаєшся тим, що у тебе добре виходить, то до тебе знову повертається почуття самоповаги.
8.      Корисно також займатися тим, що тебе тішить.
9.      Найкращими ліками від пригніченості є допомога іншим - тим, хто переживає важкий період у своєму житті. Співчуття чужій біді й намагання допомогти ділом здатне перекрити власний душевний біль.
10.     У жодному разі не вдавайся до спроби приховати або подолати свою депресію за допомогою наркотиків або алкоголю. Це пастка, в яку потрапляють ті, хто шукає легких шляхів розв’язання проблем. Адже після тимчасової розради і відновлення життєвого тонусу насувається хвиля пригніченості і роздратованості та ще більшої депресії та проблем.

11.      Якщо твій душевний стан дуже розбалансований і ти відчуваєш, що не в змозі адекватно оцінювати ситуацію, спробуй звернутися до фахівця: психолога, психотерапевта, психіатра. Сьогодні існують служби анонімної допомоги людям у кризових моментах життя. Це люди, які допоможуть і збережуть все в таємниці без осуду та повчань.
ВИХІД ЗАВЖДИ Є! ГНІВ - ОЗНАКА НЕЗДОРОВ’Я.
Комментариев нет:

Отправка комментария