НОВИНИ


Відверта розмова
«Обережність та моральність у стосунках: ненасильницьке спілкування або крок у невідомість»
                   Ти-особистість. Навіть якщо

тобі здається , що ти не такий як усі.

Ти маєш право бути щасливим ! 

   В  рамках місячника методичної роботи практичним психологом Ганною  Бойко була  проведена відверта розмова із здобувачами освіти 22 групи на тему:  «Обережність та моральність у стосунках: ненасильницьке спілкування або крок  у невідомість».

Ненасильницьке спілкування останнім часом – це справжній тренд, а зміни звичних способів спілкування, зокрема щодо зменшення агресії або хоча б не примноження вже існуючої – вимога часу. Учасники заходу ознайомились з різними моделями спілкування та їхніми особливостями, оптимальними шляхами виходу з проблемних ситуацій, розвивали уміння й навички ненасильницького спілкування та резельєнтності. Здобувачі освіти  розглянули основні етапи ненасильницького спілкування. Кожен із присутніх отримав знання щодо того: 

- Що таке обережність та моральність у стосунках?

- Як проявляти обережність та моральність у стосунках?

- Що таке комунікація, відкритість і чесність у стосунках

- Що таке ненасильницьке спілкування (ННС)?

- Основні принципи ненасильницького спілкування.

- Як застосовувати ненасильницьке спілкування у повсякденному житті?

- Підібрали асоціації до слова конфлікт.

- Ознайомилися із чотирма  кроками та перевагами ненасильницького спілкування.

- Як комунікувати, застосовуючи ненасильницьке спілкування?

- Що таке емпатія та навіщо вона потрібна?

- Отримали практичні поради щодо впровадження ненасильницького спілкування.

-  Змогли на практичних прикладах розібрати етапи ненасильницького спілкування та навчитися їх використовувати. Усвідомивши вагу слів, ви знайдете спільну мову з будь-ким, будь-де, будь- коли – як в особистому, так і в професійному житті, адже ненасильницьке спілкування  - це мова життя.


 







«НЕ ВЕДУСЬ: НАШ  ЛІЦЕЙ – ПРОСТІР ДЛЯ  ДІАЛОГУ»  

   В умовах сьогодення насильство в сім’ї, торгівля людьми, порушення прав дітей і жінок є найгострішими соціальними проблемами. Не дивлячись на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства є доволі невтішною. У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства, особливо коли в нашій країні йде війна. Насильства дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших… Змінити наш світ і зробити його добрим лише за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла. Саме з цією метою 25 листопада 2024 року у ліцеї стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Працівники психологічної служби ліцею Ганна Бойко та Інна Савенок організували та провели заходи в рамках цієї акції під гаслом: «НЕ ВЕДУСЬ: НАШ ЛІЦЕЙ – ПРОСТІР ДЛЯ ДІАЛОГУ».
   🌞Ми за безпеку та повагу.🌞
   🎯Ці 16 днів ми присвячуємо важливим темам:
   📚Права людини та як їх захищати.
   🎨Творчі заходи, що надихають на доброту.
   💡Розмови про важливість підтримки та взаєморозуміння.
   👨‍👩‍👧‍👦Кожен з нас може сказати «НІ» насильству! Разом ми створюємо простір, де панує діалог, доброзичливість і турбота.

   ✅️У людини немає можливості робити усім добро, але є можливість не робити зла... Цінуйте людей, поряд з якими ви можете почуватися так само вільно як на одинці із собою!





НА ДОБРОМУ  СЕРЦІ   ТРИМАЄТЬСЯ  СВІТ 

Наш ліцей - це маленька сім’я! І хотілося б, щоб в нашій сім’ї завжди панували повага, взаєморозуміння, підтримка, терпимість та небайдужість. Саме з цією метою працівниками соціально - психологічної служби ліцею на чолі із соціальним педагогом Інною Савенок та практичним психологом Ганною Бойко було проведено цікаві тематичні заходи. Завершальним акордом було проведення флешмобу «На доброму серці тримається світ».

  Поспішаймо робити добро, і тоді на серці буде затишно й спокійно!



ДАЙДЖЕСТ 

З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ 

«ЗНАЙДИ СВІЙ GPS ТОЛЕРАНТНОСТІ, БО ТИ І Я ТАКІ РІЗНІ, АЛЕ «ТИ» І «Я» ТАКІ ПОТРІБНІ

Толерантність - це гармонія в багатоманітності.

«Любов виникає з любові, коли хочу,

щоб мене любили, я сам першим люблю»

Григорій Сковорода

У сучасному суспільстві ми інколи забуваєм, що є інша сторона взаємодії – толерантність. Тому з метою формування толерантного ставлення один до одного, розуміння важливості передачі емоційних зв’язків практичним психологом Ганною Бойко для здобувачів освіти 22 групи був проведений психологічний дайджест з елементами тренінгу «ЗНАЙДИ СВІЙ GPS ТОЛЕРАНТНОСТІ, БО ТИ І Я ТАКІ РІЗНІ, АЛЕ «ТИ» І «Я» ТАКІ ПОТРІБНІ». Під час тренінгу застосовувались інтерактивні форми роботи. Здобувачі освіти взяли участь у виконанні цікавих вправ: «Всі ми різні і цим цікаві один одному», виконуючи вправу «Дрібниці життя» кожен учасник за допомогою сигнальних карток намагався розрізнити важливі та не дуже важливі речі в житті. Наостанок усі присутні прослухали «Притчу-блюз «Все залишає свій слід» та «притчу про каву» зробивши висновок, що є особливі люди, які не змінюються в силу обставин – вони змінюють обставини і перетворюють їх у щось нове та прекрасне, отримуючи користь і знання від ситуації. Задля визначення обізнаності здобувачів освіти щодо теми толерантності було проведено анкетування «Чи толерантна я людина?». Завершальним акордом заняття було створення здобувачами освіти «GPS – килиму толерантності». Доброта – одна з найголовніших людських чеснот. Будьте ласкаві до інших, боріться з байдужістю душі, отримуйте задоволення від добрих справ, які йдуть від вашого серця та сприймаються серцями інших. Адже, доброта, як і посмішка, завжди повертається. Поспішайте творити добро!

«Ми різні – в цьому наше багатство. Ми разом – в цьому наша сила»!

 










ФЛЕШМОБ

«РОЗІРВИ ЛАНЦЮГ 

ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ: 

ЛЮДИНА – ДАР, А НЕ ТОВАР»

Торгівля людьми – це сучасна форма рабстваОсобливоз огяду на тещо частина українців виїхала до Європичастина переміщена в середині держави і частина людей примусово вивезені на територію РФЗагальна декларація прав людини проголошує: «Ніхто не повинен бути в рабствіабо у підневільному станірабство і работоргівля забороняються в усіх видах». Для тогощоб підвищити рівень поінформованості та усвідомлення здобувачами освіти проблеми потрапляння в ситуацію торгівлі людьмипознайомити з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьмипрацівниками психологічної служби ліцею Ганною Бойко та Інною Савенок був проведений флешмоб під гаслом «РОЗІРВИ ЛАНЦЮГ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИЛЮДИНА – ДАРА НЕ ТОВАР», присвячений Європейському Дню боротьби з торгівлею людьмиякий відзначається 18 жовтня . Захід було організовано з метою підвищення рівня обізнаності молоді з формою сучасного рабства та порушенням прав людини-торгівлею людьмияка не втрачає актуальності у ХХІ стдля кожної країни світуПамятаймощо наша безпека – в наших рукахЛюдина - не товарЦінність людського життя - не предмет торгівліБудьмо уважними та обережними!

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКА ГОДИНА СПІЛКУАННЯ

«ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ»


Національна безпека – це ключовий елемент, завдяки якому країна має можливість розвиватися та забезпечувати дотримання основних принципів правової держави.

З метою профілактично-роз’яснювальної роботи практичним психологом ліцею Ганною Бойко для здобувачів освіти 22 та 32 груп була проведена правопросвітницька година спілкування «Відповідальність за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України». В ході проведення до учасників освітнього процесу було доведено інформацію про:
- ризик прихованого використання представниками держави-агресора молоді (особливо неповнолітніх осіб) на шкоду національним інтересам та державній безпеці України;
- відповідальність за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, пов’язаних із диверсійними та терористичними актами, посяганням на життя державного чи громадського діяча, умисним знищенням aбo пошкодженням майна i транспортних засобів, що настає з 14 років та карається позбавленням волі;
-можливі негативні наслідки для обороноздатності держави через виконання протиправних доручень;
-своєчасне повідомлення правоохоронних органів про надходження будь-яких сумнівних пропозицій;
-загальну характеристику злочинів проти основ національної безпеки;
- поняття державної зради, спеціальна підстава звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення державної зради;
-відповідальність за вчинення диверсії. Поняття "диверсія.-кримінальну відповідальність за вчинення таких діянь, що передбачена статтями 109,110,111,112, 113, 194, 194-1, 258, 277, 296, 297, 348 Кримінального кодексу України. Година спілкування закінчилась словами Шарль Луї Монтеск'є «Потрібно бути правдивим у всьому, навіть у тому, що стосується батьківщини. Кожен громадянин зобов'язаний померти за свою батьківщину, але ніколи не можна зобов'язати брехати в ім’я батьків.



   

      


Весвітній день 

психічного здоров’я


Працівники психологічної служби Ганна Бойко та Інна Савенок організували і провели флешмоб до Міжнародного дня ненасилля.

ПРОФТЕХОСВІТА КИЇВЩИНИ - ОСВІТНІЙ ФОРПОСТ У ВІДБУДОВІ МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ


ГОДИНА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПРОСВІТИ

«WELLBEING: ЯК ПОТУРБУВАТИСЯ ПРО СВОЄ МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я В ЧАСИ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ»

Здоров’я і життя – дві цінності людини

Здоров’я - не все, але все без здоров’я – ніщо.

давньогрецький філософ Сократ

Одним із важливих пріоритетів у діяльності нашого ліцею є забезпечення психологічної стійкості здобувачів освіти. З метою створення позитивного емоційного настрою, оволодіння технікою формування позитивного мислення, гнучкості в оцінці будь-якої ситуації, а також зміцнення групової єдності практичним психологом Ганною Бойко для здобувачів освіти ІІ курсу було проведено годину психологічної просвіти «Wellbeing: як потурбуватися про своє ментальне здоров’я в часи невизначеності». Метою заходу було: створити умови для розкриття ресурсних можливостей особистості здобувачів освіти, сприяти активізації особистісних ресурсних станів; навчити долати негативні переживання та використовувати власну енергію для продуктивної діяльності. Кожен із присутніх дізнався що таке «Wellbeing» - комплекс дій, спрямованих на фізичне, ментальне, фінансове благополуччя та інклюзивність. Вході заходу діти отримали знання про ментальне здоров’я, корисні поради як дбати про себе, куди звертатися, якщо потрібна допомога, опанували техніки подолання агресії та саморелаксації, знайомилися з факторами стресу. Кожен із присутніх взяв із собою у свою «скарбничку знань» інформацію про підтримку ментального здоров’я у воєнний час. Будьте уважними один до одного та оберігайте власне ментальне здоров’я!

Підтримаймо один одного, розвиваймо нашу стійкість та дбаймо про ментальне здоров'я, адже це основа нашої національної безпеки. Разом до перемоги!












ВЕКТОРИ  ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ  РОБОТИ


«Мрія і реальність – як їх поєднати: професійна освіта – твій простір  для вибору майбутнього фаху»

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності. Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності.
  Вибір професії – чи ненайголовніший чинник того, як складеться подальше життя. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності. Профорієнтаційна робота допомогає не розгубитись в морі пропозицій, правильно вибрати  напрямок навчання та розвитку. Сьогодні ліцей готує кваліфікованих рбітників, затребуваних на ринку праці професій. Мрія і реальність – як їх поєднати? Як не помилитись у виборі своєї дороги, щоб бути щасливим у праці? Такі питання обговорювались під час профорієнтаційної зустрічі, яка відбулась із здобувачами освіти 9 класів Рубченківської та Рудосільської гімназій. Практичний психолог Ганна Бойко разом із майстрами виробничого навчання Петром Теодоровичем та Віталієм Коломійцем ознайомили майбутніх вступників  про сьогодення ліцею, розповіли про умови вступу на навчання за різними професіями та особливості навчання у ДПТНЗ «Володарський ПАЛ», роздали інформаційні буклети про заклад освітиЗустріч була цікавою та насиченою, майбутні випускники виявили інтерес до навчання в ліцеї, ставили  багато запитань та отримали на них вичерпні відповіді. Ми маємо пам'ятати головне: ще донедавна робітничі професії не користувалися попитом серед молоді, але з огляду на події в Україні, саме ці професії будуть затребувані найближчим часом. Саме нинішній молоді розбудовувати Нову Україну!




ВЕКТОРИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

«ЗА КРОК ДО ВИБОРУ ЖИТТЄВОГО ШЛЯХУ 

Не професія обирає людину, а  людина професію
Сократ
Саме під таким мотивуючим гаслом пройшла профорієнтаційна зустріч із здобувачами освіти 9-х класів Чупирянської гімназії та Озерянського ліцею.
Наша країна в часі..! І кожен з нас взяв власну палітру фарб Інколи одна зустріч може змінити все життя. Попри всі негаразди, які переживає наша країна - життя триває і має тривати!  Час іде, а це означає, що незабаром здобувачам освіти випускних класів доведеться обирати свій подальший шлях і тому сьогодні відбувся наш вектор профорієнтаційної роботи,  який провели майстри виробничого навчання  Петро Теодорович, Віталій Коломієць та практичний психолог Ганна Бойко. Під час зустрічі говорили про професії, які можна здобути у ліцеї та їхні переваги з огляду на потреби та вимоги сучасного світу. Адже саме робітничі професії наразі є затребуваними на ринку праці. Також здобувачі освіти дізналися, що для того аби свідомо обрати професію, необхідно ознайомитися з інформацією про актуальні професії на ринку праці, реально оцінити свої можливості, зясуватичи відповідають вони вимогам обраної професії.
   У житті дуже важливо знайти себе, своє покликання, справу, яка стане улюбленою в майбутньому. Для цього потрібно добре зважити, який вибір зробити. І саме такі профорієнтаційні зустрічі є першою сходинкою до вдалого старту!







БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

«Що таке емпатія і як сформувати в підлітків почуття співпереживання до інших людей"

«Наші діти — це наша  старість,

 погане виховання — це наше майбутнє горе,

 що  наша провина перед іншими людьми» .

 А.С. Макаренко

  Людина починається з сім’ї — це аксіома. Саме через сім’ю наші діти входять у суспільство. У сім’ї дітям передають естафету досвіду поколінь, яку вони повинні нести далі, щоб передати своїм дітям і внукам.

Жоден заклад освіти не може дати того, що дає сім’я, родина. Діти наслідують дорослих, копіюють їх, орієнтуються на їхню поведінку як на прообраз власних дій. Доброю традицією у роботі з батьками стало спілкування у невимушеній бесіді, під час якої були розглянуті беззаперечно важливі моменти. Саме з цією метою практичний психолог Ганна Бойко та майстер в/н Петро Теодорович  для здобувачів освіти 12 групи згідно плану виховної роботи провели батьківські збори на тему: «Що таке емпатія і як сформувати в підлітків почуття співпереживання до інших людей». 

На батьківських зборах було розглянуто такі питання:

Ø Поведінка та мовленнєва культура здобувачів освіти підчас  уроків та на перервах.

Ø Взаємодія викладача і здобувача освіти у педагогічному процесі.

Ø Відповідальність батьків за навчання, виховання та розвиток дитини.

Ø Роль батьків у формування всебічно розвинутої особистості.

Ø Відвідування занять здобувачами освіти.

Ø Перебування дітей у вечірній час без супроводу дорослих.

Ø Участь і підтримка дітьми та батьками ЗСУ.

Ø Харчування дітей.

Ø  Правила поведінки здобувачів освіти в гуртожитку.

Особлива увага батьків була звернена на профілактику негативних явищ в молодіжному середовищі. Батькам було надано практичні рекомендації щодо вирішення проблемних питань з дітьми підліткового віку, важливі поради щодо спілкування з власними дітьми.

  Керівники групи та батьки зійшлися на спільній думці: - «якщо між батьками й педагогами буде взаєморозуміння, толерантність, усвідомлення спільної мети  - цієї мети буде легше досягти.

В єдності наша сила!

  
Поради психолога  батькам

"Як зберегти ментальне здоров'я дитини під час війни"

Круглий стіл у форматі відкритого мікрофону

«Насилля - його прояви та шляхи подолання: «Ти особливий. Ми особливi!»

Насильство - це не сила, а слабкість

і воно ніколи не може бути творцем
нічого, крім лише руйнівника.

Бенедетто Кроче

Не дивлячись на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства є доволі невтішною. У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Сьогодні проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного, актуальна і для учнівської молоді ліцею. Саме тому практичним психологом ліцею Ганною Бойко для здобувачів освіти 22 групи був проведений круглий стіл у форматі відкритого мікрофону «Насилля - його прояви та шляхи подолання«Ти особливийМи особливі!» В ході проведення заходу діти з цікавістю виконували вправу «Чистий аркуш паперу»Здобувачі освіти ознайомились з формами та ознаками насилляотримали цікаву та корисну інформацію про дану проблему серед підлітківВони мали можливість поговорити про те, хто стає жертвами, яку відповідальність несе спостерігач та якими можуть бути наслідки для жертви. Також учасники заходу дізналися про нову форму психологічної маніпуляції «Газлайтинг , «Хеппіслепінг«Фішинг» та «Харисмент»яка охоплює різноманітні форми психологічного (а іноді і фізичного) утисків. Психолог закликала всіх здобувачів освіти не бути байдужими до проявів насильства у ліцеї та за його межами. Лише толерантне спілкування та повага один до одного всіх учасників освітнього процесу зможуть протидіяти такому негативному явищу як насилля.

"Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом!        

Флешмоб

«Розірви коло насильства»

 


У рамках щорічної Всесвітньої акції «16 днів проти насильства»спрямованої на попередження та протидію насильствуформування нульової толерантності в суспільстві щодо насильства в усіх його проявах відбувся флешмоб «Розірви коло насильства»який був організований працівниками психологічної служби Ганною Бойко та Інною СавенокДо флешмобу долучилися здобувачі освіти ліцею.Метою проведення даного заходу є попередження та протидія насильствуВарто памятатищо насиллю немає виправдань при будь-яких обставинахПравда завжди одна - твоя «хата не скраю» - ти можеш допомогти!
Просвітницька година спілкування 
«Права дитини в Україні в умовах
 російської агресії»

За час війни у нашій державі кожна без винятку українська дитина у будь-якому разі зазнала порушень своїх законодавчо закріплених прав. Навіть якщо у дитини відсутні тілесні ушкодження, дитина не зазнала експлуатації, що завдають шкоди будь-якому аспекту добробуту дитини, сексуального насилля, катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання, має місце порушення її основних прав. Чи варто оминати цю складну тему? Ні. Діти не ізольовані від подій в країні, від страждань українського народу. Через війну в наших дітей тепер дорослі очі. Потрібно навчити їх боротися зі страхами, контролювати свій емоційний стан, виносити уроки із даної ситуації. З метою адаптації дітей до реалій сьогоднішнього життя практичним психологом ліцею Ганною Бойко для здобувачів освіти 12 групи було проведено просвітницьку годину спілкування «Права дитини в умовах російської агресії». В ході заходу здобувачі освіти ознайомились із Конвенцією ООН «Про права дитини», Декларацією прав дитини та Законодавством з питань захисту прав дитини. Не менш важливим було обговорення такої важливої тематики як порушення всіх прав дитини в умовах російської агресії, про заборону залучення дітей до участі у збройному конфлікті. Діти почули сумну статистику про дітей, що зазнали важких поранень, про депортованих, примусово переміщених та зниклих безвісти дітей, також ознайомились із Кримінальними провадженнями в Україні про воєнні злочини проти дітей. Кожен із присутніх мав змогу висловити свою думку та своє бачення ситуації, що склалася.У цей надскладний час, наше завдання – ще активніше діяти задля кращого майбутнього наших дітей! Діти – майбутнє не тільки держави, але й світу в цілому!

            

ФЛЕШМОБ

«ТИ ОСОБЛИВА ЦІНУЙ СЕБЕ!»

25 листопада у Володарському професійному аграрному ліцеї стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Розпочалась акція відкриттям тематичної фотозони «Розумне суспільство проти насильства : в житті є цінним кожне словов житті цінуймо кожну мить»під гаслом «Не ведусьнаш ліцей  простір для діалогу!» Працівники психологічної служби Ганна Бойко та Інна Савенок організували та провели флешмоб «ТИ ОСОБЛИВА ЦІНУЙ СЕБЕ!»Цей флешмоб дав старт Всеукраїнській акції 16 днів проти насильстваУ флешмобі взяли участь дівчата та жіночий колектив закладупідсвітивши цей день помаранчевими кульками на знак нульової дискримінаціїНасильство щодо жінок не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системиВоно не визнає кордонів матеріального добробутураси та культуривоно трапляється в кожній країніу кожному суспільствіна роботіна вулицівдомау соціальних мережахЖінка може стати жертвою як в умовах збройного конфліктутак і в мирний часТож єднаймо наші зусилля проти насилля!

нформаційний дайджест з 

елементами тренінгу

 «Стати на місце іншої людини означає зрозуміти їїбо в слові «МИ» сто тисяч «Я
                                                                                     Життя – це просто дивна казка,
В яку приходимо лиш раз.
Тут для людей любов і ласка,
І світло сонечка для нас
16 листопада весь світ відзначає День толерантності і наш ліцей теж не залишається осторонь такої важливої проблеми, яка є на сьогоднішній день не вирішеною в жодному суспільстві, що переконливо засвідчують історія й ті події, які відбуваються у нас в країні та в суспільстві вцілому. Толерантність – це вже давно не про стать, гендер, колір шкіри і сексуальні вподобання. Толерантність – це перестати думати, що інша людина така ж, як ви. Перестати думати, що інші люди мислять так само швидко, як ви. Так само реагують, як ви. Так само діють в схожих ситуаціях. І зовсім недалекоглядно вважати, що інші люди можуть відчути точно те саме, що і ви.
Толерантність – це розуміти, що інші люди абсолютно інші.
Це не про «та мені все одно, який у них колір шкіри, але нехай валять з моєї країни».
З метою формування в здобувачів освіти ліцею загальнолюдських моральних цінностей задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу практичним психологом ліцею Ганною Бойко для здобувачів освіти ІІІ курсу був проведений інформаційний дайджест з елементами тренінгу «Стати на місце іншої людини означає зрозуміти її, бо в слові «МИ» сто тисяч «Я»». Під час даного заходу здобувачі освіти ліцею взяли участь у виконанні цікавих вправ: «Всі ми різні і цим цікаві один одному», виконуючи вправу «Килим ідей» кожен із присутніх ділився своїми думками та ідеями щодо проблеми «інтолерантності» та «ксенофобії», утворивши таким чином «Килим ідей». Не менш цікаво. Було виконання вправи «Дрібниці життя», де кожен учасник за допомогою сигнальних карток намагався розрізнити важливі та не дуже важливі речі в житті. В ході тренінгу усі присутні прослухали притчу – блюз «Все залишає свій слід», зробивши висновок, що є особливі люди, які не змінюються в силу обставин – вони змінюють обставини і перетворюють їх у щось нове та прекрасне, отримуючи користь і знання від ситуації. Здобувачі освіти під час тренінгу вчилися як краще розвивати свою резельєнтність в умовах сьогодення, як реагувати на тригери та що потрібно знати про флешбеки. Підбиттям підсумків заняття була вправа «Чарівна скринька», в ході якої здобувачі освіти зазирнули в ню і побачили дзеркальце з написом «Це – Я!». Після цього кожен почув , що цінність – у кожному із нас. Адже толерантна людина здатна зрозуміти і пробачити інших людей, вона з повагою ставиться до їх звичок і цінностей.
   Захід пройшов у теплій, доброзичливій атмосфері. Говоріть один одному приємні слова, компліменти, посміхайтеся один до одного і будьте терпимі до тих, хто вам не зовсім подобається.





«ТОЛЕРАНТНИМ БУТИ –ЦЕ СУЧАСНО, ТОЛЕРАНТНИМ БУТИ – МОДНО
 ТА НА ЧАСІ»
«Толерантність - це гармонія в багатоманітності.
Любов виникає з любові, коли хочу, щоб мене
любили, я сам першим люблю»
Григорій Сковорода
У Володарському професійному аграрному ліцеї розпочався тиждень толерантності, який стартує із 13 по 17 листопада під гаслом «ТОЛЕРАНТНИМ БУТИ – ЦЕ СУЧАСНО, ТОЛЕРАНТНИМ БУТИ – МОДНО ТА НА ЧАСІ!»
    Наш ліцей - це маленька сім’я. І хотілося б, щоб в нашій сім’ї завжди панували повага, взаєморозуміння, підтримка, терпимість та небайдужість. Саме з цією метою працівниками соціально - психологічної служби ліцею на чолі із соціальним педагогом Інною Савенок та практичним психологом Ганною Бойко відкрили тиждень толерантності оформленням тематичної фотозони «ТОЛЕРАНТНІСТЬ - ЦЕ МИСТЕЦТВО ЖИТИ З ІНШИМИ ЛЮДЬМИ ТА ІНШИМИ ІДЕЯМИ!», яка нагадує здобувачам освіти та педагогічним працівникам про значимість Міжнародного дня толерантності.
   Працівниками психологічної служби ліцею разом із здобувачами освіти було проведено бліц-опитування на тему «Толерантність – це…», де кожен із учасників освітнього процесу мав змогу висловити свою думку на тему толерантності та добра.

Інформаційно  просвітницька година до Європейського дня протидії торгівлі людьми

«ЛЮДИНА- ДАР, А НЕ ТОВАР!»

Сьогодні, 18 жовтня, відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність обєднання зусиль для протидії цьому явищуЦе злочин, який має багато назв  «біле рабство»«торгівля людьми»«контрабанда людьми»«трафікінг»Слово трафікінг означає торгівля людьмиНаприкінці ХХ століття з його проявами зіткнулась УкраїнаЗа оцінками експертів щорічно 1-2 млнлюдей стають «живим товаром»Наприкінці ХХ століття з його проявами зіткнулася й УкраїнаЗ нагоди цього дня та з метою протидії торгівлі людьмивиховання в здобувачів освіти толерантного ставлення до потерпілих від торгівлі людьмиформування навичок обачної поведінки та вміння захищати власну гідність, негативного ставлення до порушення прав людини практичним психологом ліцею Ганною Бойко для здобувачів освіти І курсу була проведена інформаційно-просвітницька година «ЛЮДИНАДАРА НЕ ТОВАР!»Під час проведення заходу було висвітлено наступні питання:
- як люди потрапляють в рабство в сучасному світі;
- види трафікінгу;
- як не стати жертвою торгівлі людьми;
- факти та статистика торгівлі людьми.
       Під час проведення години спілкування усі присутні переглянули та проаналізували відео «Дві маленькі дівчинки» та «Життя на продаж»Були наведені статистичні дані щодо ситуації работоргівлі людей в УкраїніА наостанок пройшла дискусіяв ході якої були систематизовані основні питання цієї проблемиСеред здобувачів освіти ліцею було розповсюджено інформаційно-просвітницькі буклети. Потрібно памятатистати жертвою торгівлі людьми може коженнезалежно від статівікурівня освіти чи кваліфікації.
   Памятаймощо наша безпека  в наших рукахЛюдина - не товарЦінність людського життя - не предмет торгівлі! Будьмо уважними та обережними!

Круглий стіл у форматі відкритого мікрофону

«Булінг або жорстокість, що зашкалює - це стосується і тебе і мене!!!»

    На сьогодні у світі критичною залишається проблема насильства і, зокрема, булінгу – цькування та проявів агресії до особистості з метою її приниження. Україна – в першій десятці країн Європи за його поширеністю. Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини – все це може стати причинами цькування дитини. 27 вересня в рамках Всеукраїського тижня протидії булінгу практичним психологом ліцею Ганною Бойко для здобувачів освіти 12 та 24 груп був проведений круглий стіл у форматі відкритого мікрофону «Булінг або жорстокість, що зашкалює - це стосується і тебе і мене!!!». Булінг"... Що це? З ким це може статися? Хто може стати булером? Яка відповідальність? Ці та інші питання піднімалися під час зустрічі із здобувачами освіти. Вході проведення заходу здобувачі освіти дізналися що таке булінг, кібербулінг, тролінг, фішинг, флеймінг, хеппіслепінг та хейзинг. Усі присутні мали змогу дізнатися про те, як необхідно діяти, якщо ти став жертвою та про відповідальність за булінг, нагадавши про ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" від 18.12.2018 року. Учасники освітнього процесу ознайомилися з типовими ознаками булінгу :
- систематичність діяння;
- наявність сторін - кривдник, потерпілий, спостерігачі;
- дії або бездіяльність кривдника наслідком яких є заподіяння психічної та/ або фізичної шкоди, приниження, страх, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, або спричинення соціальної ізоляції потерпілого. По закінченню заходу було наголошено, що на законодавчому рівні визначена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу та громадських робіт на учасників освітнього процесу причетних до випадків цькування. Пам'ятаймо, що моє право закінчується там, де починається право іншого!



Психологічний тренінг

«Я люблю своє життя«Я» це «Я»  я маю відчувати і висловлювати свої думки!»

 

«Найважливіша з книг – книга життя,яку не можна ні закрити ,
ні зновувідкрити за своїм бажанням»
А. Ламартін.

10 вересня. Сьогодні особливий день…
Всесвітній день запобігання самогубствам або Всесвітній день запобігання суїциду (англ. World Suicide Prevention Day) — міжнародна дата, яка відзначається по всій планеті щорічно, починаючи з 2003 року, 10 вересня, з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі. По всій планеті, щорічно 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання суїциду.  На знак підтримки діти простягнули один одному руки, утворивши «Коло життя», адже життя - це безцінний дар, який людина одержує при народженні. Проте, як вона зуміє розпорядитись цим даром залежить від неї самої.  З метою сприяння розумінню поняття цінності і неповторності людського життя, поняття щастя та життєвих цінностей для здобувачів освіти 31 групи та групи ТУ/22, практичним психологом Ганною Бойко було проведено психологічний тренінг "Я люблю своє життя: «Я» це «Я» – я маю відчувати і висловлювати свої думки!» В ході заняття із здобувачами освіти було проведено відеоінтерв’ю «Я ціную своє життя за …» де кожен учасник зміг поділитись своїми думками про його життєві цінності, вправу «Мікрофон», гру «Психологи», вправу «Проблема чи проблемка», вправу-гру «Батьківські збори». По закінченню заняття зачитали притчу «Колодязь», після чого відбулось активне обговорення даної притчі. Тренінг мав дискусійний характер обговорення різних психологічних проблем; методів, аналізу конкретних ситуацій. Наприкінці заняття здобувачі освіти поділилися своїми емоціями, враженнями та думками щодо проблеми суїциду серед молоді

      Цінуйте життя воно у нас одне!

   


Інформаційний дайджест

«Стрес та тривога: як вберегти ментальне здоровя «ТИ ЯК


«
У цьому житті не важливо , як ти падаєш.
Важливо, як ти підіймаєшся .
Еріх Марія Ремарк
Після повномасштабного вторгнення ми живемо в постійному стресі. Крім цього, кожен з нас має свої особисті переживання та обставини, що викликають стрес та тривогу. Сором, відчуття провини, самотності, неспроможності  це можливі наслідки тривалого стресу. Початок навчального року може посилювати ці стани, і зараз діти особливо потребують нашої підтримки. Початок навчального року змушує усіх нас хвилюватися, і це нормально. Адже до стресових умов додаються новий режим, взаємодія дітей з однолітками та педагогами, адаптація до нових умов, а ще багато питань безпеки. Усе це потребує додаткових зусиль і може стати ще одним джерелом стресу. Кожна людина намагається протистояти стресу, але в наш час рівень стресу підвищується до досить високого рівня, та ми повинні бути сильними, шукати ресурс, дбати про себе, про оточуючих близьких та працювати задля перемоги. Нам всім важливо плекати власну стійкість, це щось дуже конкретне та науково обґрунтоване. Стійкість це свого роду аналог фізичного імунітету. Коли людина оволоділа формулою стійкості, то вона вміє долати негаразди та зберігати власне здоровя.
Практичний психолог ліцею Ганна Бойко для здобувачів освіти 12 та 24 груп провела інформаційний дайджест «Стрес та тривога: як вберегти ментальне здоровя «ТИ ЯК?»». Захід мав на меті налаштувати здобувачів освіти на позитивну зустріч з ліцеєм, друзями, педагогами; зняти психологічну напругу; розповісти їм про те, що таке ментальне здоровя, та як вони можуть піклуватися про нього; заохочувати кожного з них розпізнавати свої емоції; навчити деяких вправ та провести деякі практики, щоб допомогти впоратись зі страхом, тривогою, заспокоїтися, почуватися впевненіше. Кожен із присутніх дізнався як піклуватись про своє ментальне здоровя, тобто психологічне та як опанувати себе при стресі, паніці, тривозі тощо. Здобувачі освіти поглибили знання про те, що таке резельєнтність та якими можуть бути наслідки травмівних подій війни, як можна зберігати стабільність у складній ситуації, як плекати у собі резельєнтність та чому це важливо. Кожен із присутніх прослухав історію для роздумів «Усе, що говориш, свідчить про тебе». Насправді ментальне здоровя-це вміння вставати, коли ми падаємо. Бути в ресурсі, позитивно налаштуватися на навчальний рік, усміхатися та підтримувати, але не забувати, завдяки кому ми маємо таку можливість .
Будемо стійкішими та зберігаємо сили задля перемоги!!💙💛

 


Коучинг-сесія з елементами тренінгу

«Формування резельєнтності як відповідь на виклики сьогодення або шлях до відновлення внутрішньої рівноваги»


Щоб досягти великих результатів

у зовнішньому світі, нам необхідно попрацювати

над світом внутрішнім, удосконалити себе.

 Наталія Баранова

      Українське освітянське житття докорінно змінилося після лютого 2022 року. В один момент воно розділилось на «до», але ще «не після». Багато з того, що було звичним, перестало працювати. І освітяни в рази більше   стали   потребувати   психологічної   підтримки у розвитку стійкості та адаптивності. Педагогу важливо навчитися регулювати свої думки, емоції, вчасно запобігти власному вигорарянню та плекати свою резельєнтність.

   В рамках місячника методичної роботи практичним психологом ліцею Ганною Бойко була проведена Коучинг-сесія з елементами тренінгу «Формування резельєнтності педагога як відповідь на виклики сьогодення або шлях до відновлення внутрішньої рівноваги. Захід мав на меті поглибити знання педагогів що таке резельєнтність та якими можуть бути наслідки травмівних подій війни, як педагогу зберігати стабільність у складній ситуації, як плекати у собі резельєнтність та чому це важливо. Під час заняття було проведено ряд вправ на розвиток резельєнтності педагога та відновлення своїх внутрішніх ресурсів. Теоретичні знання, які педагоги отримали під час коучинг-сесії, були поєднанні з практичними вправами: «Мій берег очікувань», «Чарівна скринька», вправа з арттерапії «Дерево». Педагогів було обєднано в три групи для виконання групової вправи «Твоя та моя резельєнтнісь». Кожен із присутніх прослухав історію для роздумів «Усе, що говориш, свідчить про тебе». В ході заняття було проведено анкетування «Чи є у вас ризик професійного вигорання?». Закінчилось заняття рефлексією «Все в твоїх руках».

Творча та позитивна атмосфера панувала протягом усього заходу та сприяла розвязанню поставлених завдань та очікувань.


Інформаційний дайджест 
«Толерантність та взаєморозуміння – норма нашого життя у сучасному світі»

Толерантність не слід плутати ні з пасивністю,

          

ні зі згодою чи байдужістю.

Це активне, позитивне та відповідальне

ставлення до людського розмаїття.

Куофі Аннан       

У сучасному суспільстві ми інколи забуваєм, що є інша сторона взаємодії  толерантність. Тому з метою формування толерантного ставлення  один до одного, розуміння важливості передачі емоційних звязків практичним психологом ліцею Ганною Бойко для здобувачів освіти ІІІ курсу був проведений інформаційний дайджест «ТОЛЕРАНТНІСТЬ ТА ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ  НОРМА НАШОГО ЖИТТЯ У СУЧАСНОМУ СВІТІ», який пройшов під гаслом «Ми різні, і в цьому наше багатство-ми разом і цьому наша сила». Метою цього заходу було створити позитивний настрій у дітей, викликати емоційну чуйність, розвивати комунікативні навички, вчити не просто бути «такими як всі», а поважаючи інших, висловлювати свою точку зору, а також ознайомити та закріпити із здобувачами освіти їх права та обовязки, навчити захищати себе від несправедливості. Основним завданням було дати можливість кожному із присутніх оцінити ступінь своєї толерантності за допомогою обговорення та сприяти розвитку шанобливого ставлення між кожним із них. Здобувачі освіти зробили висновок, що є особливі люди, які не змінюються в силу обставин  вони змінюють обставини і перетворюють їх у щось нове та прекрасне, отримуючи користь і знання від ситуації. Адже толерантна людина здатна зрозуміти і пробачити інших людей, вона з повагою ставиться до їх звичок і цінностей. Якщо кожен один до одного буде терпимим, то разом ми зробимо наш світ толерантним!  
  

Інформаційно – просвітницька година


 «Людина - дар, а не товар!»

Торгівля людьми – нагальна проблема сьогодення… Торгівля людьми у сучасному світі є одним із найбрутальніших масових порушень прав і свобод людини.У світі процвітає работоргівля… І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи. За оцінками експертів у світі щороку від двох до чотирьох мільйонів осіб стають жертвами торгівлі людьми. Також за неофіційними даними майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально, що негативно впливає на їх правовий захист і стає причиною потрапляння у сферу інтересів торгівців людьми. У наш скрутний час і всередині нашої держави можна потрапити в тенета работоргівців. Особливо це стосується жінок та дітей. Тому ця проблема зараз набирає великих обертів.

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби із торгівлею людьми. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками та дітьми. В цей день з метою підвищення рівня поінформованості здобувачів освіти з даного питання практичним психологом ліцею, Ганною  Бойко для здобувачів освіти 32 групи  в онлайн форматі з використанням дистанційних технологій було проведено інформаційно-просвітницьку годину «Людина - дар, а не товар!».

Проведена година спілкування дала можливість здобувачам освіти ще раз переконатися, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії. Пам’ятаймо, що наша безпека – в наших руках! Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі! Будьмо уважними та обережними!

    

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПРАКТИКУМ З ЕЛЕМЕНТАМИ ФЛЕШТРЕНІНГУ ДЛЯ

ПЕДАГОГІВ

«КРЕАТИВ
НІСТЬ ТА
ХАРИЗМАТИЧНІСТЬ ПЕДАГОГА ЯК ЗАПОРУКА ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ»

Неможливо жити краще, ніж проводячи життя в прагненні стати досконалішим. Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе. (Сократ)

Саме під таким гаслом в рамках місячника методичної роботи практичний психолог Г. Бойко провела психологічний практикум з елементами флештренінгу для педагогів «Креативність та харизматичність педагога як запорука досягнення успіху". 

Під час заняття було проведено ряд практичних вправ задля розкриття учасниками свого творчого потенціалу, креативності у собі, розвиток навичок та вмінь керувати креативним процессом, активізувати процеси особистісного творчого процесу.
Теоретичні знання, які отримали педагоги під час тренінгу, були поєднанні з практичними вправами. Життя доводить, що в складних умовах, що постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, гнучка, креативна, здатна до генерування і використання нових ідей, задумів, нових підходів, нових рішень. Щоб успішно розвивати креативність здобувачів освіти, сучасний педагог сам повинен бути креативною та харизматичною особистістю, прагнути до подолання в собі сили шаблону та формальності у викладанні навчального матеріалу. Творча та позитивна атмосфера панувала протягом усього заходу та сприяла розв’язанню поставлених завдань та очікувань.

    


·                   


ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ

ДАРУЙМО ДОБРО

·                   3Толерантність - це гармонія в багатоманітності.
«Любов виникає з любові, коли хочу,
щоб мене любили, я сам першим люблю»
Григорій Сковорода

      

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в здобувачів освіти ліцею загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу з 16 по 20 листопада 2020 року у Володарському професійному аграрному ліцеї стартував Тиждень толерантності під гаслом «Від щирого серця даруймо доброту»Працівники психологічної служби Бойко Г.М. та Савенок І.В. відкрили тиждень оформленням тематичної стіни «До серця йде лиш тещо йде від серця»яка нагадувала здобувачам освіти та педагогічним працівникам про значимість Міжнародного дня толерантностіЗдобувачі освіти взяли участь у проведенні фотофлешмобу «Толерантний ятолерантна сімятолерантна держава моя».  Доброта одна з найголовніших людських чеснотБудьте ласкаві до іншихборіться з байдужістю душіотримуйте задоволення від добрих справякі йдуть від вашого серця та сприймаються серцями інших. Адже, доброта, як і посмішка, завжди повертається. Поспішайте творити добро!

Інформаційний дайджест з елементами тренінгу
«Толерантність  шлях до миру та взаєморозуміння»

     
                
                                                                   Тепер, коли ми навчилися літати
по повітрю, як птахи,
плавати під водою, як риби,
нам не вистачає тільки одного:
навчитися жити на землі, як люди.
Б. Шоу 

       Для того, щоб сформувати у здобувачів освіти чітке уявлення про толерантність; стимулювати їх уяву у пошуках власного розуміння толерантності; розвивати навички спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості практичний психолог ліцею Г. Бойко. провела інформаційний дайджест з елементами тренінгу «Толерантність  шлях до миру та взаєморозуміння».
Під час заняття здобувачі освіти виявили основні риси толерантності за соціальними сферами життя, склали «квітку толерантної та інтолерантної особистості» працюючи з поняттям "толерантність", відкрили його нові грані й аспектиКожен із присутніх із задоволенням аналізував запропоновані їм ситуації. Кожна група зобразила висловила своє бачення того, що потрібно зробити для того, щоб ліцей став територією толерантності. Цікавим було проведення вправи  релаксатор «Хороші слова один для одного»Задля тогощоб здобувачі освіти зрозуміли, що всі ми різні, але всі рівні в своїх правах було проведено вправу «Дискримінація».Наостанок кожен учасник отримав буклети «Толерантність у сучасному житті» та переглянули відео «Толерантність починається з мене»Проведений захід дав можливість здобувачам освіти ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ

Психологічний практикум

«Толерантність або щастя коли тебе

 розуміють


                                                                    
«Усі люди мають недоліки – хто більші,

хто менші. Ось чому і дружба, і допомога,

спілкування були б неможливими,

якби не існувало між

нами взаємної терпимості»

Г.Гвіччардіні

Сьогодення потребує не лише добрих справ, а й милосердя, чуйності, толерантності, співчуття. Саме з цією метою задля створення ситуаційного успіху та потреби злагоди і поваги до інших людей, інших думок, дотримання своїх переконань і визначення такого ж права за іншими, практичним психологом Бойко Г.М. для здобувачів освіти ліцею було проведено психологічний практикум «Толерантність або щастя коли тебе розуміють»Своєрідним закликом толерантного ставлення до тих, хто зустрічається на нашому життєвому шляху під час заняття стала притча «Толерантність  це терпіння»Виконуючи вправу «Конверт одкровень» кожен із присутніх активно висловлював свою думкурозглядали різні ситуації з життя. Завершальним етапом стало підбиття підсумків про те, з кого починається толерантність? По закінченні заняття здобувачі освіти мали змогу переглянути відео «Толерантність починається з мене» та отримали буклети «Толерантність врятує світ».

«Творіть добро!» - ось гасло толерантностіось гідний учинок кожної людиникожного громадянина.

                                                                                        

    «СУЇЦИД В ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ. ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ ТА   ПОПЕРЕДЖЕННЯ  

 «Життя-це те, що люди більше

                    всього бажають зберегти і менше

                            всього оберігають»

                                                (Жан  де Лабрюйер)

 Гострою проблемою сьогодення, про яку ніхто не замислюється окрім спеціалістів – став суїцид та багаточисленні спроби лишити себе життя. За світовою статистикою, кількість спроб суїциду і летальних випадків з кожним роком збільшується. Одна з головних проблем- це те, що на самогубство зважується молодь. Сучасний ритм життя, роботи і маса інших суб’єктивних факторів призводять до того, що в певний момент людина, зважується на злочин проти свого життя. Саме тому, з метою підвищення професійної компетентності педагогів з профілактики суїциду серед дітей та підлітків, практичним психологом Ганною Бойко було проведено семінар для педагогів «Суїцид в підлітковому середовищі. Заходи профілактики та попередження».Педагоги отримали інформацію про особливості профілактичної роботи по попередженню суїциду, визначили особливості суїцидальної поведінки підлітків та отримали поради що зможе зробити педагог у ситуації суїцидальної поведінки підлітка.

     


Психологічний практикум з елементами флештренінгу для педагогів «Креативність та харизматичність педагога як запорука досягнення успіху»

 

Неможливо жити краще, ніж проводячи життя в прагненні стати досконалішим. Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе. (Сократ)    

      Саме під таким гаслом в  рамках місячника методичної роботи практичний психолог Г. Бойко провела психологічний практикум з елементами флештренінгу для педагогів «Креативність та харизматичність педагога як запорука досягнення успіху».

     Під час заняття було проведено ряд практичних вправ задля розкриття учасниками  свого творчого потенціалу, креативності у собі, розвиток навичок та вмінь керувати креативним процессомактивізувати процеси особистісного творчого процесу. Теоретичні  знання, які  отримали  педагоги  під  час  тренінгу,  були  поєднанні  з  практичними  вправами.

  Життя  доводить, що  в  складних    умовах,  що   постійно  змінюються, найкраще  орієнтується, приймає  рішення, працює    людина   творча,   гнучка, креативна,  здатна  до  генерування  і  використання  нових  ідей,  задумів, нових  підходів, нових  рішень.  Щоб успішно розвивати креативність здобувачів освіти, сучасний педагог сам повинен бути креативною та харизматичною особистістю, прагнути до подолання в собі сили шаблону та формальності у викладанні навчального матеріалу.

   Творча та позитивна атмосфера панувала протягом усього заходу та сприяла розв’язанню поставлених завдань та очікувань.










Інформаційний дайджест

«ХарасментГазлайтинг

Кібербулінг.

Як розпізнати 

та протидіяти

                       Байдужістьце 
найвища жорстокість"
М.Уілсон

Останнім часом усе більше молодь здійснює різні форми насилля по відношенню один до одногоСтатистика булінгу та кібербулінгу надто вражаєЛюдська жорстокістьЇЇ ніколи напевно і нічим не можна виправдатиВонаяк не прикросьогодні трапляється доволі частоПро це говорять незаперечні факти:щороку підлітки та неповнолітні здійснюють до 200 тисяч злочинівполовина яких – надзвичайно жорстокіЦе - страшна і жахлива реальністьСаме томуз метою посилення інформаційно-просвітницької роботияка направлена в першу чергу на збільшення знань про всі форми насильствапрактичним психологом ліцею ГБойко був проведений інформаційний дайджест «ХарасментГазлайтингКібербулінгЯк розпізнати та протидіяти?». Під час даного заходу учасники мали змогу дізнатися про нову форму психологічної маніпуляції «Газлайтинг» (англ. gaslighting) та «Харасмент» (harassment), який охоплює різноманітні форми психологічного (а іноді і фізичногоутисківЗдобувачі освіти мали можливість переглянути відеоролики «СТОП насильствута «Викресли булінг». Кожен із присутніх охоче висловлював свої думки з приводу побаченого та обговорили способи протидії булінгуПо завершенню здобувачі освіти отримали рекомендації психолога та буклети «Насиий психолог закликала всіх здобувачів освітине бути байдужими до проявів насильства у ліцеї та за його межамиЛише толерантне спілкування та повага один до одного всіх учасників освітнього процесу зможуть протидіяти такому негативному явищуяк булінгДитина і насильствоЛюбов і жорстокістьНадія і відчайМи всі інтуїтивно тягнемося до світла в цьому світі

льству – ні!».

Практичн"Віддай людині крихітку себеЗа це душа поповнюється світлом."

ЛКостенко

стенко

 






НАШ ЛІЦЕЙ ЗА ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЛЯ!

 В рамках проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» здобувачі освіти ліцею  висловили своє бачення щодо запобігання  та протидію булінгу в групових стіннівках «Наш ліцей за життя без насилля!». Учасники освітнього процесу мали на меті  показати основне-все, що принижує  людську гідність людини – зло!

  Практичним психологом Г. Бойко та соціальним педагогом І. Савенок були розроблені та розповсюдженні просвітницько-інформаційні буклети, пам’ятки та рекомендації серед здобувачів освіти, класних керівників та майстрів в/н. В них вони отримали інформацію про те, що потрібно з розумінням  ставитися до того, що всі  люди різні,  потрібно пропонувати  допомогу ближньому, вчитися бачити в кожному моменті життя позитивні моменти.








«ВІД МИРУ ВДОМА ДО МИРУ 

                В УСЬОМУ СВІТІ!» 

                «Мій улюблений світ 
                                                      Без насильства, 

                                                   Без жорстокості, болі  і  зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова»...

Ірина Супрун

Не дивлячись на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства по відношенню до жінок є доволі невтішною. У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Насильству дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших… Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла.

Саме з цією метою 25 листопада 2020  року у Володарському професійному аграрному ліцеї  стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

День  розпочався зі створення  та оформлення  соціально – психологічною службою ліцею Бойко Г.М та Савенок  І.В. тематичної стіни «НІ ГЕНДЕРНОМУ НАСИЛЬСТВУ!». Здобувачі освіти ліцею також мали можливість долучитися  до її оформлення  синьо – помаранчевою стрічкою, адже саме вона є символом гендерного насильства, та водночас  нагадуванням про те, що необхідно боротися з ним.

   З метою привернення уваги здобувачів освіти 11 групи до проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей, практичний психолог ліцею провела годину психологічної просвіти «НІ НАСИЛЛЮ НАД ЖІНКАМИ – МИ ЗА ГЕНДЕРНУ РІВНІСТЬ». За допомогою медіазасобів здобувачі освіти мали змогу побачити альтернативні шляхи виходу з кризових ситуацій та усвідомити, що кожен із нас сам відповідальний за своє життя. Під час  проведення заходу кожен  мав можливість долучитися до створення  на плакаті великої білої стрічки, яка є символом боротьби проти проблеми насильства щодо жінокЗдобувачі освіти   висловили власне ставлення до проблеми насилля в сучасному світі. На завершення  переглянули  відео «СТОП насильству!» та отримали рекомендації і буклети «Насильству – ні!».

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в здобувачів освіти людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

    Цінуйте людей, з якими ви можете поводитись так само вільно, як на одинці з собою.

            

  

Тепер, коли ми навчилися літати
по повітрю, як птахи,
плавати під водою, як риби,
нам не вистачає тільки одного:
навчитися жити на землі, як люди.
Б. Шоу

     Для того, щоб  сформувати у здобувачів освіти чітке уявлення про толерантність; стимулювати їх уяву у пошуках власного розуміння толерантності;  розвивати навички спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості практичний психолог ліцею Г. Бойко. провела  інформаційний дайджест з елементами тренінгу «Толерантність – шлях до миру та взаєморозуміння».

   Під час заняття  здобувачі освіти виявили основні риси толерантності за соціальними сферами життя, склали «квітку толерантної та інтолерантної особистості» працюючи з поняттям "толерантність", відкрили  його нові грані й аспекти. Кожен із присутніх із задоволенням аналізував запропоновані їм ситуації. Кожна група зобразила висловила своє бачення того, що потрібно зробити для того, щоб ліцей став територією толерантності.  Цікавим було проведення вправи – релаксатор «Хороші слова один для одного». Задля того, щоб здобувачі освіти зрозуміли, що всі ми різні, але всі рівні в своїх правах було проведено вправу «Дискримінація».

      Наостанок кожен учасник отримав буклети «Толерантність у сучасному житті» та переглянули відео «Толерантність починається з мене».

     Проведений захід  дав  можливість здобувачам освіти  ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.



                                              

                                                              









ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПРАКТИКУМ

«Толерантність 

або щастя

коли тебе розуміють» 

 

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші.

Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між

нами взаємної  терпимості»  

 

 Г.Гвіччардіні

       Сьогодення потребує не лише добрих справ, а й милосердя, чуйності, толерантності, співчуття. Саме з цією метою задля  створення ситуаційного успіху та потреби злагоди і поваги до інших людей, інших думок, дотримання своїх переконань і визначення такого ж права за іншими, практичним психологом  Бойко Г.М. для здобувачів освіти ліцею було проведено психологічний практикум «Толерантність або щастя коли тебе розуміють». Своєрідним закликом толерантного ставлення до тих, хто зустрічається на нашому життєвому шляху під час заняття стала притча «Толерантність – це терпіння». Виконуючи вправу «Конверт одкровень» кожен із присутніх активно висловлював свою думку, розглядали різні ситуації з життя. Завершальним етапом  стало підбиття підсумків про те, з кого починається толерантність? По закінченні заняття здобувачі освіти мали змогу переглянути відео «Толерантність починається з мене» та отримали буклети «Толерантність врятує світ».
      «Творіть добро!» - ось гасло толерантності, ось гідний учинок кожної людини, кожного громадянина. 











«Толерантний я, толерантна сім’я, толерантна держава моя».

Толерантність - це гармонія в багатоманітності.
«Любов виникає з любові, коли хочу,
 щоб мене любили, я сам першим люблю»
Григорій Сковорода

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в здобувачів освіти ліцею загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу з 16 по 20 листопада 2020 року у Володарському професійному аграрному ліцеї стартував  Тиждень толерантності під гаслом «Від щирого серця даруймо доброту». Працівники психологічної служби Бойко Г.М. та Савенок І.В. відкрили тиждень оформленням тематичної стіни  «До серця йде лиш те, що йде від серця»яка нагадувала здобувачам освіти та педагогічним працівникам про значимість Міжнародного дня толерантності. Здобувачі освіти взяли участь у проведенні фотофлешмобу «Толерантний я, толерантна сім’я, толерантна держава моя».
    Доброта – одна з найголовніших людських чеснот. Будьте ласкаві до інших, боріться з байдужістю душі, отримуйте задоволення від добрих справ, які йдуть від вашого серця та сприймаються серцями інших. Адже, доброта, як і посмішка, завжди повертається. Поспішайте творити добро!




18 ЖОВТНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ !

18 жовтня  Україна відзначала  Європейський день боротьби із торгівлею людьми. Торгівля людьми – це злочинний бізнес, сучасна форма рабства, що грубо порушує права людини. Це злочин, який має багато назв –  «біле рабство»«торгівля людьми», «контрабанда людьми», «трафікінг». Слово трафікінг означає торгівля людьми. Наприкінці ХХ століття з його проявами зіткнулась Україна.

    Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований     18   жовтня 2007 року Європейським Парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.





Немає коментарів:

Дописати коментар