Я Класний керівник

                                

         

УРОК МУЖНОСТІ

«РОСІЙСЬКІ ЗЛОЧИНИ НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ: НЕ ЗАБУДЕМО І НЕ ПРОБАЧИМО!»

                                                                                 А моя УКРАЇНА – жива!

                                                                                            Чуєш, СВІТЕ, жива!

І завжди буде наша країна!

Її славная воля й душа!

Живи, моя країно квітуча,

Настане Перемога неминуче!

24 лютого 2022 року – день, який змінив наше життя на «до» і «після», змінив нас назавжди. Коли у передсвітанковій тиші замість «доброго ранку» прозвучало страшне слово «війна». День, коли ми піднялися і сказали собі, що не зламаємося. Скалічені людські долі, руйнування, втрачені життя, здається, що це жахливий сон… Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням. Це данина шани найкращим, котрі у найважливіший для нашої держави момент не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини. Адже немає більшого подвигу, аніж віддати своє життя за Батьківщину .

З метою формування в здобувачів почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу, і як наслідок – готовності до посильної участі у справі захисту суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності, долучення до волонтерського руху, допомога армії; глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті; поваги до Збройних Cил України й усіх причетних до справи захисту нашої Вітчизни і вдячності, класний керівник Ганна Бойко провела урок мужності «Російські злочини на окупованих територіях: не забудемо і не пробачимо!». В ході проведення заходу усі присутні розглянули хронологію причини вторгнення росії на територію України, обговорили факти "рашизму", та "геноциду"; пригадали основні події та періоди російсько-української війни, героїчні сторінки оборони і визволення окупованих територій. Присутні слухали свідчення очевидців про масові розстріли, депортації, знущання з цивільного населення. Здобувачі освіти ознайомились із перспективами впровадження в Україні системи репарацій для потерпілих від сексуального насилля та важливість не потурати віктимблеймінгу.

Подвиг захисників України вшанували хвилиною мовчання. Світла пам’ять усім, хто віддав своє життя за Україну! Усім, кого ми згадуємо, коли говоримо «Слава Україні! Героям слава!» Пам’ятаймо про кожного й кожну… Пишаймося кожним і кожною, хто боронить нашу землю. Віримо в Перемогу. Слава Україні!...Слава нації!... Україна - …понад усе!







Випуск групи №32 /2023



           

                     Виховна година

«Герої Крут — це Кіборги 1918 року! Вони боролися, щоб ми перемогли!»

Герої Крут –тепер ми називаєм їх

                       Цей збережекмо подвиг у серцях,

Бо років 100 назад политий кров’ю сніг,

Вже прокладав для України шлях.

Минула сотня літ, а ворог не змінивсь!

Нові Герої і нові бійці знов віддають життя

Так, як тоді, колись за матір, доньку,

Сина і сестру, коханую дружину

За рідний край, небесну синь, за неньку-Україну!

    105 років минуло від дня бою під Крутами. І знову холодний січень, та сама мета і той самий ворог проти українців, які виборють свою вільну і незалежну Державу. 29 січня — День пам’яті героїв Крут, день пам’яті про подвиг українських студентів, полеглих у бою з більшовиками. Історичні дати – не тільки пам’ять про минуле. Це також ключ до того, щоб в майбутньому уникнути помилок минулого. «У січні 1918 року, коли в Україні вдарив тривожний час, на брамі державності і її оборони стала молодь. Хлопці знали, що історія і доля доручили їм свою державу. Вони впевнено пішли в бій і всі полягли. Вони гідно склали іспит на мужність, хоча у кожного з них було велике бажання жити у новій державі» - ці слова кременчуцької письменниці Ольги Пилипчук із книги «Нескорена Україна» спонукають вірити, що сучасна молодь буде гідним послідовником тих світлих ідеалів, за які молоді юнаки віддали своє життя.

З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, класним керівником Ганною Бойко, для здобувачів освіти ІІ та ІІІ курсу був проведений урок пам’яті: «ГЕРОЇ КРУТ — ЦЕ КІБОРГИ 1918 РОКУ! ВОНИ БОРОЛИСЯ, ЩОБ МИ ПЕРЕМОГЛИ!». Метою заходу було віддати данину шани і поваги хоробрим героям Крут, легендарним і водночас трагічним сторінкам нашої історії, формувати інтерес у присутніх до інформації про бій під Крутами.

         Цей бій ми мусимо виграти, бо тепер знаємо, що не зважаючи на ціну, яку ми платимо, ціна поразки буде значно вищою. Пам'ятаймо про це! Вічна слава борцям та низький уклін! Нехай трагічні події об’єднають нас перед обличчям ворога! А історичні досягнення та приклади національної мужності надихатимуть на нові звершення заради гідного майбутнього України!

Вічна Слава Героям, які боронили і боронять Україну

Інформаційний дайджест

«СИМВОЛІКА НАРОДНИХ ЗВИЧАЇВ ТА ОБРЯДІВ»

У рамках обласного  пошукового професійно-соціального проєкту «Наближаємо перемогу разом:  українська символіка у виробах для потреб ЗСУ» класним керівником 32 групи, Ганною Бойко  було проведено інформаційний дайджест «СИМВОЛІКА НАРОДНИХ ЗВИЧАЇВ ТА ОБРЯДІВ». Здобувачі освіти ознайомились з головними релігійними та обрядовими святами , з поняттями «звичаї» та «обряди», спадщиною свого народу а також символікою народних звичаїв та обрядів. Адже повсякденне життя українського народу, а також святкування часто супроводжуються цікавими звичаями, які пройшли через століття. Як правило, українська молодь із задоволенням шанує ці традиції, зберігаючи духовну спадкоємність разом з їх предками. Звичаї, традиції, обряди - це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільш усенаціональних справах, у повсякденні та у святкові дні. Це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю! Нині, як і багато століть тому, народні традиції, звичаї, свята є одним з головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності, адже в цих життєдайних джерелах – душа народу. В рамках проєкту весь педагогічний та учнівський колектив активно працюють над виготовленням виробів для потреб ЗСУ, де головною ідеєю є пропагування українських символів через їх втілення у виробах здобувачів професійної освіти для потреб Збройних Сил України.

Сьогодні ти, можливо, вже повертаєшся до буденних справ. Саме заради цього хтось просто зараз бореться на фронті. Вони відвойовують кожен клаптик мирного життя. Ми не знаємо, що може статися наступної миті чи дня, та шана й підтримка як ніколи на часі. Подякуй захисникам і захисницям України при зустрічі простим жестом. Приклади долоню до серця та без слів скажи: «Завдяки тобі!».

ГОДИНА - РЕКВІЄМ «ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ – ЧОРНА ДАТА В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ»



  
Класний керівник Ганна Бойко для здобувачів освіти 12 групи в онлайн-форматі з використанням дистанційних технологій провела годину-реквієм «Чорнобильська трагедія – чорна дата в історії України»


 

Немає коментарів:

Дописати коментар