#STOP булінг




«Моє слово проти твого слова: знаходимо спільну мову!»

Насильство - це не сила, а слабкість,

і воно ніколи не може бути творцем

нічого, крім лише руйнівника.
Бенедетто Кроче

В умовах сьогодення насильство в сім’ї, торгівля людьми, порушення прав дітей і жінок є найгострішими соціальними проблемами. Не дивлячись на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства є доволі невтішною.

У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Насильства дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших… Змінити наш світ і зробити його добрим лише за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла. Саме з цією метою 25 листопада 2022 року у ліцеї стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Працівники психологічної служби ліцею Ганна Бойко та Інна Савенок оформили тематичну стіну «Моє слово проти твого слова: знаходимо спільну мову». Здобувачі освіти ліцею також мали можливість долучитися до її оформлення синьою, помаранчевою та білою стрічкою, адже саме вони є символом насильства над жінками, дітьми, гендерного насильства та водночас нагадуванням про те, що необхідно боротися з ним.

З метою формування в здобувачів освіти ліцею загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу, практичним психологом Г. Бойко та соціальним педагогом І. Савенок були тематично оформленні двері кожного кабінету висловами видатних діячів про терпіння і терпимість, повагу, заклики щодо об’єднання зусиль проти насилля.

     У людини немає можливості робити усім добро, але є можливість не робити зла... Цінуйте людей, поряд з якими ви можете почуватися так само вільно як на одинці із собою!


Корисні посилання до теми «АНТИБУЛІНГУ»

Для використання 

в роботі посібник:

«ВИРІШУЮ КОНФЛІКТИ ТА БУДУЮ МИР НАВКОЛО СЕБЕ»

Базові навички медіації
Посібник
«Кодекс  безпечного освітнього середовища»




Інформаційний дайджест

«Харасмент. Газлайтинг. Кібербулінг.

Як розпізнати та протидіяти


                       

  


Байдужість- це 
найвища жорстокість"
М.Уілсон
Останнім часом усе більше молодь здійснює різні форми насилля по відношенню один до одного. Статистика булінгу та кібербулінгу надто вражає. Людська жорстокість. ЇЇ ніколи напевно і нічим не можна виправдати. Вона, як не прикро, сьогодні трапляється доволі часто. Про це говорять незаперечні факти:щороку підлітки та неповнолітні здійснюють до 200 тисяч злочинів, половина якихнадзвичайно жорстокі. Це - страшна і жахлива реальність. Саме тому, з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена в першу чергу на збільшення знань про всі форми насильства, практичним психологом ліцею Г. Бойко був проведений інформаційний дайджест «Харасмент. Газлайтинг. Кібербулінг. Як розпізнати та протидіяти?». Під час даного заходу учасники мали змогу дізнатися про нову форму психологічної маніпуляції «Газлайтинг» (англ. gaslighting) та «Харасмент» (harassment), який охоплює різноманітні форми психологічного (а іноді і фізичного) утисків. Здобувачі освіти мали можливість переглянути відеоролики «СТОП насильствута «Викресли булінг». Кожен із присутніх охоче висловлював свої думки з приводу побаченого та обговорили способи протидії булінгу. По завершенню здобувачі освіти отримали рекомендації психолога та буклети «Насиий психолог закликала всіх здобувачів освітине бути байдужими до проявів насильства у ліцеї та за його межами. Лише толерантне спілкування та повага один до одного всіх учасників освітнього процесу зможуть протидіяти такому негативному явищу, як булінг. Дитина і насильство. Любов і жорстокість. Надія і відчай. Ми всі інтуїтивно тягнемося до світла в цьому світі

льству – ні!».

Практичн"Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом."

Л. Костенко

 









 

 

 

НАШ ЛІЦЕЙ ЗА ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЛЯ!

 В рамках проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» здобувачі освіти ліцею  висловили своє бачення щодо запобігання  та протидію булінгу в групових стіннівках «Наш ліцей за життя без насилля!». Учасники освітнього процесу мали на меті  показати основне-все, що принижує  людську гідність людини – зло!

  Практичним психологом Г. Бойко та соціальним педагогом І. Савенок були розроблені та розповсюдженні просвітницько-інформаційні буклети, пам’ятки та рекомендації серед здобувачів освіти, класних керівників та майстрів в/н. В них вони отримали інформацію про те, що потрібно з розумінням  ставитися до того, що всі  люди різні,  потрібно пропонувати  допомогу ближньому, вчитися бачити в кожному моменті життя позитивні моменти.












«ВІД МИРУ ВДОМА ДО МИРУ  В  

 УСЬОМУ СВІТІ!» 


                    
«Мій улюблений світ 
                      Без насильства, 
Без жорстокості, болі  і  зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова»...

     Ірина Супрун                        

Не дивлячись на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства по відношенню до жінок є доволі невтішною. У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Насильству дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших… Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла.

Саме з цією метою 25 листопада 2020  року у Володарському професійному аграрному ліцеї  стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

День  розпочався зі створення  та оформлення  соціально – психологічною службою ліцею Бойко Г.М та Савенок  І.В. тематичної стіни «НІ ГЕНДЕРНОМУ НАСИЛЬСТВУ!». Здобувачі освіти ліцею також мали можливість долучитися  до її оформлення  синьо – помаранчевою стрічкою, адже саме вона є символом гендерного насильства, та водночас  нагадуванням про те, що необхідно боротися з ним.

   З метою привернення уваги здобувачів освіти 11 групи до проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей, практичний психолог ліцею провела годину психологічної просвіти «НІ НАСИЛЛЮ НАД ЖІНКАМИ – МИ ЗА ГЕНДЕРНУ РІВНІСТЬ». За допомогою медіазасобів здобувачі освіти мали змогу побачити альтернативні шляхи виходу з кризових ситуацій та усвідомити, що кожен із нас сам відповідальний за своє життя. Під час  проведення заходу кожен  мав можливість долучитися до створення  на плакаті великої білої стрічки, яка є символом боротьби проти проблеми насильства щодо жінокЗдобувачі освіти   висловили власне ставлення до проблеми насилля в сучасному світі. На завершення  переглянули  відео «СТОП насильству!» та отримали рекомендації і буклети «Насильству – ні!».

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в здобувачів освіти людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

    Цінуйте людей, з якими ви можете поводитись так само вільно, як на одинці з собою.








ФЛЕШМОБ

«ЖИВА СИНЬО-ПОМАРАНЧЕВА СТРІЧКА»

 


     У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Насильство дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших… Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла.
З метою попередження проявів жорстокості та насилля над дітьми в усіх його проявах, над жінками, над людством в цілому 5 грудня психологічною службою ліцею Бойко Г. М. та Савенок І. В. був організований та проведений загальноліцейний флешмоб «ЖИВА СИНЬО–ПОМАРАНЧЕВА СТРІЧКА «НІ НАСИЛЬСТВУ!»». Флешмоб відбувся в рамках акції «16 Днів активізму проти насильства». Головна мета флешмобу привернути увагу усіх учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередженні негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, адже найвищою цінністю будь - якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека.
Ми цією акцією хотіли показати те, що, якщо ти знаєш, що трапилось з кимось насильство, не треба мовчати, треба про це говорити. Якщо говорити лише про дитячу статистику, то кожен третій хлопчик, кожна восьма дівчинка стають жертвами насильства, тобто взагалі кожна п’ята дитина та жінка.

Пам’ятайте, що кожна людина має право жити вільно, у безпеці, відчуваючи тепло і любов!

Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю.





 

Немає коментарів:

Дописати коментар